My Favorite Movies
| XOXFede's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven Years in Tibet 1997, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 5 |
Doctor Zhivago 1965, PG-13) |
|
| 6 |
The Great Escape 1963, Unrated) |
|
| 7 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 8 |
Young Guns 1988, R) |
|
| 9 |
Young Guns II 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 11 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 15 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 16 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 17 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 18 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 19 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 20 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 21 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 23 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 26 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 27 |
Hercules and Xena - The Animated Movie: The Battle for Mount Olympus 1997, PG) |


























