My Favorite Movies


  XOnikkiXO's Rating My Rating
1
Thirteen 2002,  R)
Thirteen
Sooo REAL
2
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
one of the best movies i've seen this year
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
It's sooo romantic
4
Stay Alive 2006,  PG-13)
5
Black Hawk Down 2001,  R)
6
Wicker Park 2004,  PG-13)
7
Gallagher 2005,  Unrated)
Gallagher
F'in Funny
8
Running Scared 2005,  R)
9
Saw II 2005,  R)
10
Saw 2004,  R)
11
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
12
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
13
House of Wax 2005,  R)
14
Saving Private Ryan 1998,  R)
15
The Grudge 2004,  PG-13)
16
The Last American Virgin 1982,  R)
17
Darkness Falls 2003,  PG-13)
18
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
19
The Girl Next Door 2004,  R)
20
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
21
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
22
Blue Collar Comedy Tour Rides Again 2004,  Unrated)
23
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
24
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
25
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
Family Guy is the best movie EVER
26
Urban Legend 1998,  R)
27
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
29
Sleepy Hollow 1999,  R)
30
Benny & Joon 1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments