Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xmarycherryx's Rating My Rating
1
Disturbia 2007,  PG-13)
2
The Butterfly Effect 2004,  R)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
Wuthering Heights 2003,  PG-13)
6
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
7
Cruel Intentions 1999,  R)
8
The Girl Next Door 2004,  R)
9
She's the Man 2006,  PG-13)
10
27 Dresses 2008,  PG-13)
11
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
12
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
15
Great Expectations 1998,  R)
16
Donnie Darko 2001,  R)
17
Poseidon 2006,  PG-13)
18
The Breakfast Club 1985,  R)
19
Stardust 2007,  PG-13)
20
The Mummy 1999,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
22
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
23
Final Destination 2000,  R)
24
Final Destination 2 2003,  R)
25
Final Destination 3 2006,  R)
26
Wrong Turn 2003,  R)
27
Underworld 2003,  R)
28
Blade: Trinity 2004,  R)
29
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
30
Interview with the Vampire 1994,  R)
31
Dawn of the Dead 2004,  R)
32
Vacancy 2007,  R)
33
Red Eye 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments