My Favorite Movies
| xLaydeexLarax's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 5 |
True Grit 2010, PG-13) |
|
| 6 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 9 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 12 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
Pineapple Express 2008, R) |
|
| 15 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 16 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 17 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 18 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 19 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 20 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 22 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 25 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 26 |
Orange County 2002, PG-13) |

























