My Favorite Movies


  1. xfujurscully
  2. July

Give list a short description

  xfujurscully's Rating My Rating
1
Tais-Toi 2003,  Unrated)
2
For Roseanna (Roseanna's Grave)(For the Love of Roseanna) 1997,  PG-13)
3
Wasabi 2001,  R)
4
The Man of my Life (L'homme de sa vie) 2006,  Unrated)
5
Queen Margot (La Reine Margot) 1994,  R)
6
Si j'étais toi (The Secret) 2007,  Unrated)
7
Fanfan La Tulipe 2003,  Unrated)
8
Resurrection Man 1997,  R)
9
Match Point 2005,  R)
10
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
11
A Little Princess 1995,  G)
12
Great Expectations 1998,  R)
13
Léon (The Professional) 1994,  R)
14
The Mistress of Spices 2005,  PG-13)
15
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
16
Playing by Heart 1998,  R)
17
Being Julia 2004,  R)
18
Brokedown Palace 1999,  PG-13)
19
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
20
Jerry Maguire 1996,  R)
21
La Finestra di fronte (Facing Windows) 2003,  R)
22
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
23
The Devil's Advocate 1997,  R)
24
Alatriste 2006,  Unrated)
25
A History of Violence 2005,  R)
26
Eastern Promises 2007,  R)
27
300 2007,  R)
28
Better Than Sex 2000,  R)
29
Pure 2002,  R)
30
Tacones Lejanos (High Heels) 1991,  R)
31
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. xfujurscully
    xfujurscully posted 4 years ago

    Un poco de mis favoritos,(solo un poco)
    This is a very short list of my favorite movies, a little suffle about what I like.