My Favorite Movies


  1. xFortunatex678
  2. Cloud

Give list a short description

  xFortunatex678's Rating My Rating
1
Triloquist 2007,  R)
Triloquist
I LOVE THIS MOVIE!!!!
2
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) 2006,  Unrated)
3
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
high-stakes world of international espionage, great film
4
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) 1993,  Unrated)
5
Huang jia shi jie zhi IV: Zhi ji zheng ren (In the Line of Duty 4: Witness) 1989,  R)
Huang jia shi jie zhi IV: Zhi ji zheng ren (In the Line of Duty 4: Witness)
UniQue Nevertheless amaZing!
6
Iron Monkey 1993,  PG-13)
Iron Monkey
Hell YeaH!!!
7
Zhan lang chuan shuo (Legend of the Wolf) (New Big Boss) 1997,  Unrated)
Zhan lang chuan shuo (Legend of the Wolf) (New Big Boss)
verYY UniQue Nevertheless amaZing!!
8
Dao huo xian (City Without Mercy) (Flash Point) (Fuse) (The Signal) 2007,  R)
Dao huo xian (City Without Mercy) (Flash Point) (Fuse) (The Signal)
dhis IS D ShiT in other wordz I may mean it's D BomB!! YAY:D
9
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss)
D best from ALL BLee movies!
10
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
YES Enough said!! so figure Urself on dhis 1.
11
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
MY 1ST FaVoRiTe.
12
The Fearless Hyena (Xiao quan guai zhao) (Revenge of the Dragon) 1979,  Unrated)
The Fearless Hyena (Xiao quan guai zhao) (Revenge of the Dragon)
1 of MY FaveZ from Jackie's classics collection
13
Saat po long (S.P.L.) (Kill Zone) 2005,  Unrated)
Saat po long (S.P.L.) (Kill Zone)
it's alright action which Will dePending on some1elses opinion (UR own opinion)
14
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
"ALL I HAV 2 SAY About dhis movie IS".... (" YIPEE KI YAY MOTHERFUCKERZ!! ") movie IS a Die-Hard action AdrEnaLine RUSH suspense genre!!
15
Modern Problems 1981,  PG)
Modern Problems
boring story!
16
My Lucky Stars (Fuk sing go jiu) (Winners & Sinners 2: My Lucky Stars) 1985,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. Ticha
    Ticha posted 4 years ago

    I like your list. I see that you like A Nightmare on Elm Street movies and some asian movies and I like it too. But please add some more movies to your list and let me see if we have more movies in common ;)