My Favorite Movies
| xemoxduckx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 4 |
Addams Family Values 1993, PG-13) |
|
| 5 |
Casper 1995, PG) |
|
| 6 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 8 |
The Rescuers 1977, G) |
|
| 9 |
Oliver & Company 1988, G) |
|
| 10 |
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990, G) |
|
| 11 |
An American Tail 1986, G) |
|
| 12 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 16 |
Saw III 2006, R) |
|
| 17 |
Free Willy 1993, PG) |
|
| 18 |
Free Willy 2: The Adventure Home 1995, PG) |
|
| 19 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 20 |
The Ring Two 2005, PG-13) |




















