Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xbananaannax's Rating My Rating
1
Serenity 2005,  PG-13)
2
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
the funniest ever
3
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
i wish i lived in the matrix(and knew about it)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
THIS IS SO GOOD, IF YOU HAVE NOT SEEN IT, SEE IT
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
book was somuch better
6
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
Hollywood Homicide
ribs-hurt--too-hilarious--*twitch*
7
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
A CLASSIC
8
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
hilarious. thats all i have to say.
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
pretty darn interesting
10
Shrek 2 2004,  PG)
11
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
OMFG sooo good---must see people...
12
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
goood!!! its a must see---a little to much language, though...
13
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
HAVE TO SEE
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
waahhh this is so good!
15
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
lol!--mconaughey---mississippian---HOTT! must see
16
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
so cute!!!!-basically a romantic comedy that is good to see!
17
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
18
Sahara 2005,  PG-13)
Sahara
Good movie! A must-see classic!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments