My Favorite Movies


  XavierAX80's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
I have always been a fan of the shows, and the movie is just as good.
2
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Well its done. I went to see it and its good. Not as good as the 1st 2 but it was still good.
3
Spider-Man 2002,  PG-13)
4
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
One of the best movie of all times.
5
Batman Begins 2005,  PG-13)
6
Braveheart 1995,  R)
7
Gladiator 2000,  R)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
One of the best love storys of all times. Even if my ex had to talk me into seeing it :p
9
Ninja Scroll 1986,  Unrated)
10
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985,  Unrated)
11
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)
12
Interview with the Vampire 1994,  R)
13
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
It was a great movie. Alot better then I thought it would be. I was gald some female friends talked me into going to see it. lol and not just cause i was out with a few lovely ladys.
14
300 2007,  R)
300
A war movie up there with Gladiator.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments