My Favorite Movies


  1. xara8584
  2. Zahra

films that I will always love and respect...

  xara8584's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
The best film of all time...
2
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
3
Star Trek 2009,  PG-13)
4
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
The most romantic story ever... Either the book or the film
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Casablanca 1942,  PG)
8
Sanjuro (Tsubaki Sanjûrô) 1962,  PG-13)
9
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
10
The Last Samurai 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments