My Favorite Movies


  1. wwwvaan
  2. Daryll

Give list a short description

  wwwvaan's Rating My Rating
1
Johnny Cash i København (Johnny Cash in Copenhagen) 1971,  Unrated)
2
Cahill U.S. Marshal 1973,  PG)
3
A Gunfight 1971,  PG)
4
Rooster Cogburn 1975,  PG)
5
Big Jake 1971,  PG-13)
6
True Grit 1969,  G)
7
Tears of the Sun 2003,  R)
8
Troy 2004,  R)
9
The Marksman 2005,  R)
10
300 2007,  R)
11
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
12
Armageddon 1998,  PG-13)
13
King Kong 2005,  PG-13)
14
The 300 Spartans 1962,  Unrated)
15
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
16
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
17
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
18
Freddy vs. Jason 2003,  R)
19
Men in Black 1997,  PG-13)
20
Hulk 2003,  PG-13)
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
22
When We Were Kings 1996,  PG)
23
The Football Factory 2004,  R)
24
Green Street Hooligans 2005,  R)
25
The Longest Yard 2005,  PG-13)
26
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
27
Predator 2 1990,  R)
28
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
29
Alien Resurrection 1997,  R)
30
Aliens 1986,  R)
31
Men in Black II 2002,  PG-13)
32
How High 2001,  R)
33
Up in Smoke 1978,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments