My Favorite Movies
| wwwnshhrrs's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crooklyn 1994, PG-13) |
|
| 2 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Roll Bounce 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Not Another Teen Movie 2001, R) |
|
| 5 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 6 |
Life Support 2007, Unrated) |
|
| 7 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 8 |
Home Alone 4 2002, Unrated) |
|
| 9 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 10 |
Home Alone 3 1997, PG) |
|
| 11 |
Seed Of Chucky 2004, R) |
|
| 12 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 13 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 16 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 18 |
Friday 1995, R) |
|
| 19 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Money Talks 1997, R) |
|
| 21 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 22 |
White Men Can't Jump 1992, R) |
|
| 23 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 24 |
House Party 1990, R) |
|
| 25 |
House Party 3 1994, R) |
|
| 26 |
House Party 2 1991, R) |
|
| 27 |
That's So Raven - Raven's House Party 2005, G) |
|
| 28 |
House Party 4: Down to the Last Minute 2001, R) |
|
| 29 |
Barbershop 2002, PG-13) |
|
| 30 |
Barbershop 2 - Back in Business 2004, PG-13) |
|
| 31 |
Holiday Heart 2000, R) |
|
| 32 |
Hair Show 2004, PG-13) |
|
| 33 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 34 |
Saw III 2006, R) |
|
| 35 |
Saw II 2005, R) |
|
| 36 |
Saw 2004, R) |
|
| 37 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 38 |
I Know What You Did Last Summer 1997, R) |
|
| 39 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 40 |
The Pink Panther 2006, PG) |
|
| 41 |
Ashanti 1979, R) |
|
| 42 |
Life-Size 2000, G) |
|
| 43 |
Norbit 2007, PG-13) |
|
| 44 |
My Brother 2007, PG-13) |
|
| 45 |
Baby Boy 2001, R) |
|
| 46 |
Big Momma's House 2 2006, PG-13) |
|
| 47 |
Big Momma's House 2000, PG-13) |
|
| 48 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 49 |
The Longest Yard 1974, R) |
|
| 50 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 51 |
House of Wax 1953, Unrated) |
|
| 52 |
Daddy's Little Girls 2007, PG-13) |



















































