Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wstewart3's Rating My Rating
1
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
One of the best movies!!!!
2
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
Very fun to watch.
3
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
I may have not seen it in Englinsh but it is awesome.
4
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
Very good.
5
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Very funny!!!
6
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
OMG i couldn't stop laughing.
7
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
My fav Disney movie
8
Aladdin 1992,  G)
9
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
10
The Lion King 1994,  G)
11
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
12
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
13
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments