My Favorite Movies


  wQs's Rating My Rating
1
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
one of my favourites .. it made me cry in the climax !!!
2
Tears of the Sun 2003,  R)
Tears of the Sun
class!!!
3
Black Hawk Down 2001,  R)
4
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
elisha cuthbert my favourite !!!
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Wonderful great movie with fantastic special efffects
6
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
one of the best love stories i have seen !!!
7
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
GREAT ACTION !!!
8
World Trade Center 2006,  PG-13)
World Trade Center
great true story
9
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
the best cvartoon movie i've seen !!!
10
Saw II 2005,  R)
Saw II
Wanna see it,,,,
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
my favourite movie !!!
13
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
A.I. Artificial Intelligence
class work done by spilberg
14
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
Hotel Rwanda
great true story !!!
15
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
terrifying !!!
16
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
same as the first one !!
17
Captivity 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments