My Favorite Movies


  wormfilms's Rating My Rating
1
The Toxic Avenger 1985,  R)
The Toxic Avenger
THE best movie ever!
2
The Toxic Avenger, Part II 1989,  R)
The Toxic Avenger, Part II
my hero!
3
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie 1989,  R)
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie
great baby sitter for the kids!
4
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV 2000,  R)
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV
Troma's best film since Toxie 1
5
The Double-D Avenger 2001,  Unrated)
The Double-D Avenger
CLASSIC
6
Killjoy 2 2002,  R)
Killjoy 2
Trent Haaga is GOD!
7
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead 2007,  Unrated)
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead
Troma's best film period!
8
Hell Night 1981,  R)
Hell Night
yeay
9
Clerks 1994,  R)
Clerks
"who eats cock?"
10
Clerks II 2006,  R)
Clerks II
"YOU NEVER GO ASS TO MOUTH!"
11
Hellraiser 1987,  R)
12
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
13
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
14
Hellraiser - Bloodline 1996,  R)
15
Hellraiser - Inferno 2000,  R)
16
Hellraiser VI - Hellseeker 2001,  R)
17
Hellraiser - Hellworld 2005,  R)
18
Hellraiser - Deader 2004,  R)
19
Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. 1991,  PG-13)
20
Tromeo and Juliet 1996,  R)
Tromeo and Juliet
LLOYD AND JAMES ARE GREAT!
21
Slither 2006,  R)
Slither
James Gunn is a master
22
Hatchet 2006,  R)
Hatchet
Kane rocks is this flick... the first film I've ever seen were I havent said, look Kane Hodder in a mask!
23
Class of Nuke 'Em High 1986,  R)
24
Class of Nuke 'Em High Part II: Subhumanoid Meltdown 1991,  R)
Class of Nuke 'Em High Part II: Subhumanoid Meltdown
Brick Bronski!
25
Class Act 1992,  PG-13)
26
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
Fast Times At Ridgemont High
Pheobe Cates is my cousin and I still jerk it to this flick, im a sick guy!
27
Sky High 2003,  R)
Sky High
nice
28
Metallica - Some Kind of Monster 2003,  R)
29
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
true classic flick, makes me want to be a filmmaker
30
Evil Dead 2 1987,  R)
Evil Dead 2
better than the first?
31
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
funnier than the rest, lol
32
976-Evil 1989,  R)
976-Evil
Robert Englund is great, even as a director

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments