Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  woodcarver2B's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
The Boondock Saints 2000,  R)
3
28 Days Later 2002,  R)
4
28 Weeks Later... 2007,  R)
5
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
6
300 2007,  R)
7
Hangman's Curse 2003,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
11
Lord of the Flies 1990,  R)
12
The Princess Bride 1987,  PG)
13
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
14
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
15
Schindler's List 1993,  R)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Braveheart 1995,  R)
20
Donnie Darko 2001,  R)
21
Fight Club 1999,  R)
22
Gladiator 2000,  R)
23
Pulp Fiction 1994,  R)
24
V for Vendetta 2006,  R)
25
The Godfather 1972,  R)
26
The Shawshank Redemption 1994,  R)
27
The Departed 2006,  R)
28
Sin City 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments