My Favorite Movies


  1. WomanWithABook
  2. Pia

<3 :*

  WomanWithABook's Rating My Rating
1
Lilya 4-Ever (Lilja 4-ever) 2002,  R)
2
Stander 2003,  R)
3
Ma quando arrivano le ragazze? 2005,  Unrated)
4
Good Bye, Lenin 2002,  R)
5
Obsluhoval Jsem Anglického Krále (I Served the King of England) 2008,  R)
6
The Pianist 2002,  R)
7
The Wrestler 2008,  R)
8
The Lives of Others 2006,  R)
9
Hadersfild (Huddersfield) 2007,  PG)
10
Schindler's List 1993,  R)
11
Lady Chatterley 2006,  R)
12
Sophie Scholl: The Final Days 2005,  PG)
13
A Midsummer Night's Dream 1999,  PG-13)
14
The Magdalene Sisters 2002,  R)
15
Gone With the Wind 1939,  G)
16
La Vie en Rose (La Mome) 2007,  PG-13)
17
The Producers 2005,  PG-13)
18
An Angel at My Table 1990,  R)
19
Tesko je biti fin (It's Hard to Be Nice) 2007,  Unrated)
20
Frida 2002,  R)
21
The No. 1 Ladies' Detective Agency 2009,  G)
22
Otac na Sluzbenom Putu (When Father Was Away on Business) 1985,  R)
23
Cheers & Tears - The Booze Cruise 2003,  Unrated)
24
Pljacka Treceg rajha 2004,  Unrated)
25
Seduction (Erotikon) 1929,  Unrated)
26
Color Me Kubrick 2005,  Unrated)
Color Me Kubrick
Zakaj nobeden ne mara tega filma?
27
The Concert (Le concert) 2010,  PG-13)
28
Goodbye, How Are You (Dovidjenja, Kako Ste) 2011,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments