My Favorite Movies


  WolfDreamer's Rating My Rating
1
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
Planes, Trains and Automobiles
This one always gives me a laugh.
2
Clue 1985,  PG)
Clue
This one is cornballish but very fun.
3
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
Good love story just sad.
4
High Tension (Switchblade Romance) 2003,  R)
High Tension (Switchblade Romance)
Love the surprises.
5
Boys on the Side 1995,  R)
Boys on the Side
A great friend movie.
6
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Love Dory!!!
7
Misery 1990,  R)
Misery
I loved the book and I love Kathy's performance in this.
8
Nanny McPhee 2006,  PG)
Nanny McPhee
A great family movie.
9
Urban Cowboy 1980,  PG)
10
Click 2006,  PG-13)
Click
Love movies with a moral to the story.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments