My Favorite Movies
| wkt's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Downfall (Der Untergang) 2004, R) |
|
| 2 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988, R) |
|
| 3 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 4 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 5 |
La Belle Noiseuse 1991, Unrated) |
|
| 6 |
Ivan's Childhood 2007, Unrated) |
|
| 7 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 8 |
Ricordati di me, (Remember Me, My Love) 2003, Unrated) |
|
| 9 |
The Reader 2008, R) |
|
| 10 |
The Wrestler 2008, R) |










