My Favorite Movies
| wkdangel5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 2 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 5 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 6 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 7 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 9 |
Half Nelson 2006, R) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Saw 2004, R) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 14 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Scarface 1983, R) |
|
| 16 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 17 |
Saw II 2005, R) |
|
| 18 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 19 |
Disturbia 2007, PG-13) |



















