Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wjoel89's Rating My Rating
1
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
maybe
2
Wedding Crashers 2005,  R)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Transformers 2007,  PG-13)
5
Shrek 2001,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
8
Gladiator 2000,  R)
9
Old School 2003,  R)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
50 First Dates 2004,  PG-13)
12
Saving Private Ryan 1998,  R)
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
14
The Green Mile 1999,  R)
15
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
16
Back to the Future 1985,  PG)
17
Marley & Me 2008,  PG)
Marley & Me
made me cried

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. wjoel89
    wjoel89 posted 3 years ago

    this show is alway great