My Favorite Movies


  WitchyGirl30's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
3
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
One of the best movies of all times!!!!
4
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
5
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
6
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
8
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
9
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
10
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
11
The Matrix 1999,  R)
12
The Matrix Revolutions 2003,  R)
13
The Matrix Reloaded 2003,  R)
14
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
I loved this movie. I wasn't sure about is at first, but it was so good. And I just love Shia LaBeouf; he's a comic genius. Everybody needs to see this movie!!!!!
15
The Breakfast Club 1985,  R)
16
National Treasure 2004,  PG)
17
A League of Their Own 1992,  PG)
18
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
19
My Fair Lady 1964,  G)
20
Army of Darkness 1993,  R)
21
Saw 2004,  R)
22
Saw II 2005,  R)
23
Saw III 2006,  R)
24
The Little Mermaid 1989,  G)
25
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
This is my all time favorite Batman.....Heath stole the show.....no one else will ever be able to replace him.
26
The X-Files - Fight the Future 1998,  PG-13)
27
The Cure 1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments