My Favorite Movies
| witches29's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 2 |
House of the Seven Corpses 1974, PG) |
|
| 3 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 4 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 5 |
The Amityville Horror 2005, R) |
|
| 6 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 7 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
The Cotton Club 1984, R) |
|
| 10 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 12 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 13 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |
|
| 15 |
Four Rooms 1995, R) |
|
| 16 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 17 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 18 |
Ethan Mao 2004, Unrated) |
|
| 19 |
Drift 2001, Unrated) |
|
| 20 |
Shopping for Fangs 1997, R) |
|
| 21 |
The Crawling Eye (The Trollenberg Terror) 1958, Unrated) |
|
| 22 |
J'ai Faim!!! 2001, Unrated) |
|
| 23 |
Blue 1993, R) |
|
| 24 |
Twilight Zone: The Movie 1983, PG) |
|
| 25 |
Dreamcatcher 2003, R) |

























