Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wipimasterbg's Rating My Rating
1
Love Don't Cost a Thing 2003,  PG-13)
2
Bad Boys II 2003,  R)
3
Facing the Giants 2006,  PG)
Facing the Giants
Wow! really didn't expect such a good movie! and the great songs! I really agree: nothing is impossible with GOD!
4
Drumline 2002,  PG-13)
Drumline
Wow! That's the movie for every serious musician or drummer! And if you're not you will consider becoming one ;-)
5
Blue Streak 1999,  PG-13)
6
Glory Road 2006,  PG)
Glory Road
First time I cried since more than 3 years :-)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Troy 2004,  R)
9
Radio 2003,  PG)
10
The Parent Trap 1998,  PG)
11
Bad Boys 1995,  R)
12
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
It's very funny by contrast to Glory Road! Sunshine :-)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments