Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  WinkzLou's Rating My Rating
1
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
Probibly the best movie I have ever bought!!!!
Bob, Lyn and I watched this, and we laffed our arses off!!!!
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
It was very entertaining! I loved it.
4
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
5
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
It was Fantastic!!!!
6
Pathfinder 2007,  R)
Pathfinder
We rented this last night, and WOW!!!! This movie did not get the recognization, it should have got!
I Loved it!!!!
7
The Last of the Mohicans 1992,  R)
8
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
I Loved this one!!!
The sub-titles didn't even bother me. I will be buying it, to add to my small collection.
9
A Family Thing 1996,  PG-13)
A Family Thing
This was one of the "funniest" Movies I've seen!!!!
Robert Duvall, is the very best, for portraiting a Red-Neck!!! lmao
10
Son in Law 1993,  PG-13)
11
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
I Own it now, and I love it!!!!
12
Legends of the Fall 1994,  R)
13
You've Got Mail 1998,  PG)
You've Got Mail
This movie, is one I've watched time and time again! It is one of my huge favorites. If I ever write a book on "My Life",and it turns into a movie, its Meg Ryan, who will play My role..lol
14
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
15
Powder 1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments