My Favorite Movies
| windnmyhr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 2 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 3 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 4 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 5 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 6 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 8 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 9 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 10 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 11 |
Fritz the Cat 1972, Unrated) |
|
| 12 |
Wonder Boys 2000, R) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 14 |
Old School 2003, R) |
|
| 15 |
The Trouble With Harry 1955, PG) |
|
| 16 |
Home for the Holidays 1995, PG-13) |
|
| 17 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 18 |
Dr. Jekyll and Mr. Hyde 1941, Unrated) |


















