My Favorite Movies
| willy171's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 5 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Dirty Sanchez: The Movie 2007, R) |
|
| 9 |
Dirty Love 2004, R) |
|
| 10 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 11 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 13 |
American Pie 1999, R) |
|
| 14 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 15 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 16 |
American Wedding 2003, R) |
|
| 17 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 18 |
Big Momma's House 2 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 20 |
Gremlins 2: The New Batch 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 22 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 23 |
Home Alone 3 1997, PG) |
|
| 24 |
Home Alone 4 2002, Unrated) |
|
| 25 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 26 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 27 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 28 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 29 |
Saw II 2005, R) |
|
| 30 |
Saw III 2006, R) |
|
| 31 |
Christmas with the Kranks 2004, PG) |
|
| 32 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 33 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 34 |
Seed Of Chucky 2004, R) |
|
| 35 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 36 |
Moving 1988, R) |
|
| 37 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 38 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 39 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 40 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 41 |
Norbit 2007, PG-13) |
|
| 42 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 43 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 44 |
The Skeleton Key 2005, PG-13) |
|
| 45 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 46 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 47 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 48 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |
|
| 49 |
Wallace and Gromit in the Wrong Trousers 1993, Unrated) |
|
| 50 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 51 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 52 |
Hollow Man 2000, R) |
|
| 53 |
Hollow Man II 2006, R) |
|
| 54 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 55 |
Jeepers Creepers 2 2003, R) |
|
| 56 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 57 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 58 |
Scream 1996, R) |
|
| 59 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 60 |
Scream 2 1997, R) |




























































