My Favorite Movies


  Willowlady01's Rating My Rating
1
The Day After 1983,  Unrated)
2
The Terminator 1984,  R)
3
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
4
The Master of Disguise 2002,  PG)
5
Willard 1971,  PG)
6
Immortel (ad vitam) (Immortal) 2004,  R)
7
Dante's Peak 1997,  PG-13)
8
Johnny English 2003,  PG)
9
Secret Window 2004,  PG-13)
10
Mimic 1997,  R)
11
Mimic 2 2001,  R)
12
Mimic 3 - Sentinel 2003,  R)
13
She Creature 2001,  R)
14
The Howling 1981,  R)
15
Howling II - Your Sister Is a Werewolf 1985,  R)
16
Howling III - The Marsupials 1987,  PG-13)
17
Howling IV: The Original Nightmare 1988,  R)
18
Dragon Storm 2003,  PG-13)
19
I, Robot 2004,  PG-13)
20
Solyaris (Solaris) 1976,  PG)
21
Spawn 1997,  PG-13)
22
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments