My Favorite Movies
| williamsredscream's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Seventh Seal , Unrated) |
|
| 2 |
L'Avventura (The Adventure) 1960, Unrated) |
|
| 3 |
Castle Keep 1969, R) |
|
| 4 |
The Man Who Fell to Earth 1976, R) |
|
| 5 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 6 |
The Killer (Dip huet seung hung) 1989, R) |
|
| 7 |
Vampyres 1974, R) |
|
| 8 |
The Reflecting Skin 1991, R) |
|
| 9 |
In a Glass Cage (Tras el cristal) 1985, Unrated) |
|
| 10 |
Hellraiser 1987, R) |
|
| 11 |
The Haunting 1963, G) |










