My Favorite Movies
| Wileoese's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005, PG) |
|
| 2 |
The Painted Veil 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 4 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 5 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 6 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 7 |
Bella (Beauty) 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 9 |
Slumdog Millionaire 2008, R) |
|
| 10 |
My Cousin Vinny 1992, R) |
|
| 11 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 12 |
(500) Days of Summer 2009, PG-13) |
|
| 13 |
The King's Speech 2010, PG-13) |













