My Favorite Movies
| wildancing6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 3 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 4 |
5ive Girls 2006, Unrated) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Hostage 2005, R) |
|
| 8 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 10 |
Good Advice 2001, R) |
|
| 11 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Decoys 2003, R) |
|
| 14 |
The Forgotten 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Duplex (Our House) 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 18 |
Black Knight 2001, PG-13) |
|
| 19 |
88 Minutes 2007, R) |
|
| 20 |
The Pink Panther 2006, PG) |
|
| 21 |
National Security 2003, PG-13) |
|
| 22 |
The Last Boy Scout 1991, R) |
|
| 23 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 25 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 26 |
RV 2006, PG) |
|
| 27 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Happy Accidents 2000, R) |
|
| 29 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 30 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 31 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 32 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 33 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 34 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 35 |
Catch Me If You Can 1989, R) |
|
| 36 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 37 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 38 |
Tears of the Sun 2003, R) |
|
| 39 |
Godsend 2004, PG-13) |
|
| 40 |
Fallen 1998, R) |
|
| 41 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 42 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 43 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 44 |
Shanghai Knights 2003, PG-13) |
|
| 45 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 46 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 47 |
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) 1990, PG-13) |
|
| 48 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 49 |
Firewall 2006, PG-13) |
|
| 50 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 51 |
Man on the Moon 1999, R) |
|
| 52 |
Analyze This 1999, R) |
|
| 53 |
Analyze That 2002, R) |
|
| 54 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 55 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 56 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 57 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 58 |
Gothika 2003, R) |
|
| 59 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 60 |
Cry Wolf 2005, PG-13) |
|
| 61 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 62 |
High School High 1996, PG-13) |
|
| 63 |
Aquamarine 2006, PG) |
|
| 64 |
Accepted 2006, PG-13) |
|
| 65 |
Open Water 2003, R) |
|
| 66 |
Seeing Other People 2004, R) |
|
| 67 |
New York Minute 2004, PG) |
|
| 68 |
Sleepover 2004, PG) |
|
| 69 |
Frágiles (Fragile) 2005, PG-13) |
|
| 70 |
American Pie 1999, R) |
|
| 71 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 72 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 73 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 74 |
American Pie Presents: Beta House 2007, R) |
|
| 75 |
Training Day 2001, R) |
|
| 76 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 77 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 78 |
Grumpy Old Men 1993, PG-13) |
|
| 79 |
The Final Cut 2004, PG-13) |
|
| 80 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 81 |
Cheaper by the Dozen 2 2005, PG) |
|
| 82 |
Yours, Mine & Ours 2005, PG) |

















































































