My Favorite Movies
| wilco101's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Barbarian Invasions (Les Invasions barbares) 2003, R) |
|
| 2 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 4 |
The Secret Life of Words 2006, Unrated) |
|
| 5 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Garden State 2004, R) |
|
| 9 |
The Crow 1994, R) |
|
| 10 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 11 |
Juno 2007, PG-13)
I'm thinking about an issue for this movie and I find nothing. It's a funny, smart and well done comedy that have to rules the future of the genre. Ellen Page is faboluos, the timing of her dialogues are impressive. I'm sure she really likes to act!!!, she deserves an Oscar for this performance. |











