Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. wikanvirg
  2. Jeff

When not enjoying Porn or the like... I love all types of movies.. I've seen most and enjoy a great many.

  wikanvirg's Rating My Rating
1
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
2
X-Men 2000,  PG-13)
3
Van Helsing 2004,  PG-13)
4
Australia 2008,  PG-13)
5
The Women 2008,  PG-13)
The Women
hehehe, funny... you should see it, really.
6
You've Got Mail 1998,  PG)
7
When Harry Met Sally 1989,  R)
When Harry Met Sally
the diner scene..
8
French Kiss 1995,  PG-13)
9
Addicted to Love 1997,  R)
10
Hanging Up 2000,  PG-13)
Hanging Up
family and phones..
11
Restoration 1996,  R)
12
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
13
The Others 2001,  PG-13)
The Others
creepy but logical
14
Practical Magic 1998,  PG-13)
15
Cold Mountain 2003,  R)
Cold Mountain
Loved this... Renee is great
16
The Invasion 2007,  PG-13)
17
Birthday Girl 2001,  R)
Birthday Girl
strange but brilliant
18
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002,  PG-13)
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood
This made me understand my mother sooo
19
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
I cried for days after this movie..
20
The Net 1995,  PG-13)
21
Hope Floats 1998,  PG-13)
Hope Floats
My Cup Runneth Over
22
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
great classic
23
Runaway Bride 1999,  PG)
Runaway Bride
I love eggs benedict
24
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
Words can't begin to describe it
25
Stepmom 1998,  PG-13)
Stepmom
Don't even start...
26
Something to Talk About 1995,  R)
Something to Talk About
hehehehe. she poisons him.. awesome..
27
Ready to Wear (Prêt-à-Porter) 1994,  R)
Ready to Wear (Prêt-à-Porter)
Didn't understand not a lick of this one.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments