Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wifeee's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I loved this movie. Its a lovely story and I highly recommend this movie to all who have a soft heart.
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Pretty Woman 1990,  R)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
7
Training Day 2001,  R)
8
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I love the effects of this movie. I can wait for the 3rd one.
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I so want to see this when it comes out I loved the first two and Johnny Depp is such a wee hotty :0)
12
Dick 1999,  PG-13)
Dick
great movie
13
Dragonheart 1986,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments