My Favorite Movies
action
| wideboymoy2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 2 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 3 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 4 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Munich 2005, R) |
|
| 6 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 7 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 8 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 9 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Aliens 1986, R) |
|
| 11 |
Alien 1979, R) |
|
| 12 |
Alien3 1992, R) |
|
| 13 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 14 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 15 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 16 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
















