Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  whitsrus's Rating My Rating
1
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
Great movie, The show was incredible, what a waste that it ended.
2
Braveheart 1995,  R)
3
The Wizard of Oz 1939,  G)
The Wizard of Oz
Who cn't love it?
4
Return to Me 2000,  PG)
Return to Me
Wonderful friends movies.
5
Con Air 1997,  R)
Con Air
Great fall-back movie, I love to watch it over and over
6
The Rock 1996,  R)
The Rock
Sean Connery is wonderful
7
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
Words aren't enough
8
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Great twists through the whole movie.
9
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
10
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
Bravo! I would watch all of them every day!
11
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
Fabulous! Kept me on the edge of my seat the entire time.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments