My Favorite Movies


  1. whitey211
  2. khyle

my fav movies of all time and the ones i like to watch a lot of, they generally the films that make me the most emotional so look out for my fave films

  whitey211's Rating My Rating
1
Jerry Maguire 1996,  R)
Jerry Maguire
fantastic film
2
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
awesome film it is so hilarious and such a good film
3
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
cruise was magnificent in this and u come to resepct the japanese way of life love the film and japan is a beatiful country
4
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream)
i loved it and it goes thru all the highs and lows that it shud and i think it is the best football movie eva made cant wait till second part i hope it is as good as the first one
5
Short Circuit 2 1988,  PG)
Short Circuit 2
not as good as the first one
6
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
only film to make me cry i love this film
7
Days of Thunder 1990,  PG-13)
Days of Thunder
good racing movie cruise was aweesome once agen
8
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
Mission Impossible 2
notha quality film from tom cruise
9
Short Circuit 1986,  PG)
Short Circuit
johnny five is alive love the film watched it yesterday on tv and it is so funny
10
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
first eva film i watched and undastood awesome film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments