My Favorite Movies


  whitetigerpaw's Rating My Rating
1
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
2
Imagine Me & You 2005,  R)
3
D.E.B.S. 2004,  PG-13)
4
A Christmas Carol: The Musical 2004,  G)
A Christmas Carol: The Musical
best christmas movie eva
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
i just love it she was great in it
6
Stick It 2006,  PG)
Stick It
shes super cheecky like me whats not to like
7
Halloween 1978,  R)
8
Halloween - Resurrection 2002,  R)
9
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
i loved it so much
10
The Faculty 1998,  R)
11
Happy Feet 2006,  PG)
12
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th 2000,  R)
13
You Got Served 2004,  PG-13)
14
The Invisible Circus 2001,  R)
15
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
16
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
17
No Higher Love (God's New Plan) 1999,  Unrated)
18
Underworld 2003,  R)
19
Dracula (1931) ,  Unrated)
20
Click 2006,  PG-13)
21
Madagascar 2005,  PG)
22
Kiss the Bride 2002,  R)
23
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
24
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
25
Final Destination 2000,  R)
26
Cry Wolf 2005,  PG-13)
27
Final Destination 2 2003,  R)
28
She's the Man 2006,  PG-13)
29
300 2007,  R)
30
Scary Movie 2000,  R)
31
Mean Girls 2004,  PG-13)
32
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
33
White Chicks 2004,  PG-13)
34
Halloween II 1981,  R)
35
The Cannonball Run 1981,  PG)
36
Cannonball Run II 1984,  PG)
37
Eulogy 2004,  R)
38
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
39
National Treasure 2004,  PG)
40
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
41
Loving Annabelle 2006,  Unrated)
42
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
43
Wes Craven Presents Wishmaster 1997,  R)
44
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
45
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
46
Blade 1998,  R)
47
Blade: Trinity 2004,  R)
48
Blade II 2002,  R)
49
Nicholas Nickleby 2002,  PG)
50
Man of the House 2005,  PG-13)
51
Hero 2002,  PG-13)
Hero
this is so sad
52
Serendipity 2001,  PG-13)
Serendipity
one of the few romance moves i love
53
Secondhand Lions 2003,  PG)
Secondhand Lions
i love this movie
54
10.5: Apocalypse 2006,  Unrated)
55
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
this is so sad
56
The Haunting 1999,  PG-13)
57
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
i hope my sisters baby looks like shreks they were cute
58
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
59
Azumi 2003,  Unrated)
60
Azumi 2: Death or Love 2005,  Unrated)
61
Vampire Effect (Chin gei bin) (The Twins Effect) 2003,  R)
62
Rent 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments