My Favorite Movies
| whitestar6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |
|
| 2 |
Total Recall 1990, R) |
|
| 3 |
Demolition Man 1993, R) |
|
| 4 |
Commando 1985, R) |
|
| 5 |
Predator 1987, R) |
|
| 6 |
Crank 2006, R) |
|
| 7 |
Crank 2: High Voltage 2009, R) |
|
| 8 |
Ready to Rumble 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 11 |
Up in Smoke 1978, R) |
|
| 12 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996, R) |
|
| 13 |
Guest House Paradiso 1999, R) |
|
| 14 |
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008, R) |
|
| 15 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 16 |
Rumble in the Bronx 1996, R) |
|
| 17 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 18 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 19 |
Harold and Kumar Go to White Castle , R) |
|
| 20 |
Mad Max Beyond Thunderdome 1985, PG-13) |
|
| 21 |
Double Team 1997, R) |
|
| 22 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 24 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 25 |
Play It to the Bone 2000, R) |

























