Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  whitefang16's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
it was pretty good, but really sad
2
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
THE BEST!
3
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
i loved this!! kept me on an edge the whole way through.
4
Lara Croft - Lethal and Loaded 2001,  Unrated)
5
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
6
Sahara 2005,  PG-13)
Sahara
i absolutely loves this movie
7
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
i absolutely love this movie!
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
a perfect ending to the trilogy
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
i love the whole trilogy!
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
hard to find a more captivating movie
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
i loved this!!
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
the best of the three
14
The Lord of the Rings 1978,  PG)
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
pretty good, much better than the new ones
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
awesome, a major mind teaser i hoe theres a fourth one. much better than the second
17
Men in Black II 2002,  PG-13)
18
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
really good movie!!
19
Step Up 2006,  PG-13)
20
Justice League: The New Frontier 2007,  PG-13)
21
Wonder Woman 2011,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments