My Favorite Movies


  whipper4400's Rating My Rating
1
The Rock 1996,  R)
The Rock
one of nic cages best films he stared in
2
Four Brothers 2005,  R)
3
Scarface 1983,  R)
4
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
5
The Last Samurai 2003,  R)
6
Con Air 1997,  R)
Con Air
another great nic cage film
7
The Girl Next Door 2004,  R)
8
The Negotiator 1998,  R)
9
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
10
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
this is a great film from start to finish with a very sad ending it also has great action scenes init to
11
Ladder 49 2004,  PG-13)
Ladder 49
very sad and compelling film i enjoyed every minute of it
12
The Bodyguard 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments