My Favorite Movies
| wha673's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 2 |
Lonesome Dove:Outlaw Years 2004, Unrated) |
|
| 3 |
Dead Man Walking 1995, R) |
|
| 4 |
She Wore a Yellow Ribbon 1949, Unrated) |
|
| 5 |
The Outlaw Josey Wales 1976, PG) |
|
| 6 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 7 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 8 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 9 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 10 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 11 |
Casino 1995, R) |
|
| 12 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 13 |
Saints and Soldiers 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Tell Them Willie Boy Is Here 1969, PG) |














