My Favorite Movies
| westlifegeek's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
One Fine Day 1996, PG) |
|
| 2 |
Air Force One 1997, R) |
|
| 3 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 4 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 5 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 6 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 7 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 11 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 12 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 14 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 16 |
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing) 1994, R) |
|
| 17 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 18 |
Home on the Range 2004, PG) |
|
| 19 |
Cars 2006, G) |
|
| 20 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 21 |
Beauty and the Beast 1992, G) |
|
| 22 |
The Fox and the Hound 1981, G) |






















