My Favorite Movies
| wenshuo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Carousel 1956, Unrated) |
|
| 3 |
South Pacific 1958, Unrated) |
|
| 4 |
Rodgers & Hammerstein's South Pacific 2001, PG) |
|
| 5 |
Oklahoma! 1955, G) |
|
| 6 |
Rodgers and Hammerstein's Oklahoma! 1999, Unrated) |
|
| 7 |
Show Boat 1951, Unrated) |
|
| 8 |
Show Boat 1936, Unrated) |
|
| 9 |
A Chorus Line 1985, PG-13) |
|
| 10 |
42nd Street 1933, Unrated) |
|
| 11 |
Flower Drum Song 1961, Unrated) |
|
| 12 |
West Side Story 1961, PG) |
|
| 13 |
Annie Get Your Gun 1950, Unrated) |
|
| 14 |
Annie 1999, Unrated) |
|
| 15 |
Annie 1981, PG) |
|
| 16 |
Anything Goes 1956, Unrated) |
|
| 17 |
Thousands Cheer 1943, Unrated) |
|
| 18 |
Babes in Arms 1939, Unrated) |
|
| 19 |
Babes in Toyland 1961, G) |
|
| 20 |
Paint Your Wagon 1969, PG-13) |
|
| 21 |
Bells Are Ringing 1960, Unrated) |
|
| 22 |
Brigadoon 1954, G) |
|
| 23 |
Bye Bye Birdie 1963, G) |
|
| 24 |
Bye Bye Birdie 1995, PG) |
























