My Favorite Movies
My all time top favortie movies....
| WendyLouize's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 8 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 10 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 15 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |


















