My Favorite Movies
| wendyeberly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cool Hand Luke 1967, PG) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 3 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 4 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 5 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 6 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 9 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 10 |
Love Actually 2003, R) |










