My Favorite Movies
| Weighanchor's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 2 |
American Pie 1999, R) |
|
| 3 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 4 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 10 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Blade 1998, R) |
|
| 12 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
Memphis Belle 1990, PG-13) |
|
| 15 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 16 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 18 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 19 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |




















