Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  weemeeleo's Rating My Rating
1
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
such a good movie is quite sad in some parts but still good lol my frav charater is edward of couse
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
great great great sooo funny a bit better then the first funny and i like it best when jack says oh buggar
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
this movie is one of my all time fraviout jack sparrow is gorgeous then agiam=n it is johnny depp so what do u exspect
4
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
it is great because it has johnny depp in my cousin really likes it and johnny depp is funny
5
From Hell 2001,  R)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
best movie eva i specilly like ichabod crane lol bit weird to begin with but one of the best i have seen no bad comments lol
7
Ella Enchanted 2004,  PG)
8
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
10
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
it is a good halloween movie i like the cat in it and my cat is named after it my cat is called binx
11
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments