My Favorite Movies


  1. weav0041
  2. Roy

Give list a short description

  weav0041's Rating My Rating
1
Boomerang 1992,  R)
Boomerang
One of my "Fav" movies of all time.
2
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Classic
3
Undercover Brother 2002,  PG-13)
Undercover Brother
Laughs from start to finish
4
Devil in a Blue Dress 1995,  R)
Devil in a Blue Dress
"Mouse" is the man
5
Two Can Play That Game 2001,  R)
Two Can Play That Game
One word "funny movie", okay two
6
Posse 1993,  R)
Posse
WOW!!!!! Salli Richardson.
7
Coming to America 1988,  R)
Coming to America
Best acting job by Eddie to date. Every Eddie fan should own this one.
8
Trading Places 1983,  R)
9
Friday 1995,  R)
Friday
Classic
10
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
11
Jackie Brown 1997,  R)
Jackie Brown
"I ain't riding in that dirty a## trunk for no minuets"
12
Major Payne 1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments