My Favorite Movies
| wbataller's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 2 |
Le Dernier Combat (The Last Battle) (The Last Combat) 1983, R) |
|
| 3 |
Battle in Heaven (Batalla en el cielo) 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Go Tell the Spartans 1978, R) |
|
| 5 |
The Enemy Below 1957, Unrated) |
|
| 6 |
Masada 1980, Unrated) |
|
| 7 |
Legionnaire 1999, R) |
|
| 8 |
All Quiet on the Western Front 1979, Unrated) |
|
| 9 |
Battaglia dell'ultimo panzer, La (The Battle of the Last Panzer) 1969, Unrated) |
|
| 10 |
Miyamoto Musashi (Samurai 1: Musashi Miyamoto) (The Legend of Musashi) (Master Swordsman) 1955, Unrated) |
|
| 11 |
Miyamoto Musashi Kanketsuhen: Kettô Ganryûjima (Samurai III: Duel on Ganryu Island) (Bushido) 1956, Unrated) |
|
| 12 |
Zoku Miyamoto Musashi: Ichijôji no Kettô (Samurai II: Duel at Ichijoji Temple) (Swords of Doom) 1955, Unrated) |
|
| 13 |
The Charge of the Light Brigade 1968, PG-13) |
|
| 14 |
Charge of the Light Brigade 1936, Unrated) |













